FB icon

Parkhotel Harrachov - Tip na výlety

Liberec


Liberec je třetím největším městem v Čechách. Jedním ze symbolů města je Liberecká radnice, novorenesanční stavba z roku 1893, která se nachází na náměstí Dr. E. Beneše. Z architektonických památek se může pyšnit zejména Divadlem F. X. Šaldy, významnou stavbou je i Severočeské muzeum a množství kostelů.
Hlavním symbolem Liberce i celého Libereckého kraje je z dálky viditelný Ještěd – horský hotel s televizním vysílačem, krytým vyhlídkovým ochozem, restaurací a kavárnou. Téměř 100 m vysoká věž s neobvyklým tvarem vznikla v letech 1966 až 1973 podle návrhu architekta Karla Hubáčka a během několika desítek let získala řadu ocenění včetně prestižní Perretovy ceny. Cesta za nádhernými výhledy je jednodušší než se zdá: těsně pod vrchol vás dopraví kabinová lanovka z Liberce – Horního Hanychova.
Zoologická zahrada v Liberci je nejstarší zoologická zahrada v České republice. V jejím 14 hektarovém areálu je chováno více než 160 druhů zvířat v celkovém počtu téměř 1000 kusů. Mezi jejími největšími lákadly jsou bílí tygři a lachtani.
Botanická zahrada Liberec je nejstarší botanická zahrada v České republice. Nahlédnete zde do tropického pralesa, pouště, pod mořskou hladinu i do pravěku. Její doménou jsou sbírky tropických rostlin. K nejnavštěvovanějším sektorům zahrady potom patří oddělení mokřadní flóry. Liberecká botanická zahrada pěstuje v půvabné japonské zahrádce i nejstarší bonsaj v Evropě a pyšní se sbírkou orchidejí, která je největší v republice.
Aquapark Babylon Liberec je krytým tematickým vodním rájem s celoročním provozem ve stylu antických lázní.
Atrakce: Bazény a skluzavky, 4 tobogány, spacebowl, romantické jeskyně, divoká řeka, unikátní mořská akvária s mořskou faunou, whirlpooly, vodotrysky a gejzíry, vodní a podvodní masáže, relaxační zóny.
IQ park je moderní vědecké centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který tě uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy!

Nabízíme zapůjčení kol

Aktuální letní nabídka