FB icon

Parkhotel Harrachov - Tip na výlety

Příchovice


Maják a Muzeum Járy Cimrmana
V muzeu je umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla JC v Praze. Významná část sbírek byla také nově získána díky občanům z Pojizeří a širokého okolí, kteří darovali množství "autentických památek" na pobyt génia na Liptákovsku.
Budova je z poloviny vrostlá do svahu a je obložena v místě vytěženým kamenem. Samotná rozhledna je vybudována z borového dřeva, její originální konstrukce je velmi vzdušná a svou siluetou skutečně připomíná maják.
Od června 2014 si v příchovickém muzeu prohlédnete také nové venkovní expozice. Hlavně děti potěší pohádkový lesopark, kde naleznou obří kameny, z jejichž uspořádání hádají děti názvy pohádek. Součástí nových expozic je i Cimrmanem navržená mobilní cela, v níž se vězňové mohou opalovat.
V červnu se zde každoročně koná Slavnost pod Majákem.

Restaurace U Čápa
Stylová restaurace nabízí kuchyň založenou na čerstvých a nejlépe místních surovinách. Třeba mléko i výrobky z něj jsou ze zdejšího statku. Pstruhy dostanete čerstvě ulovené z vlastní sádky. Je zde i skleník na bylinky a zeleninu.
Mini-pivovar je v provozu od léta 2015 a nachází se přímo v budově Penzionu U Čápa. Majitelé využili starých sklepení této historické budovy a instalovali zde kompletní technologii. Pivo se tak čepuje z ležáckého sklepa, kde dozrává, přímou cestou do restaurace. Dostanete zde kvalitní pivo vyladěné do posledních detailů. Hlavní značkou je 12° nefiltrovaný ležák Světoběžník JC.

Nabízíme zapůjčení kol

Aktuální letní nabídka